Jak radzić sobie z niegrzecznym 3-latkiem?

Jestem mamą 3.5 letniego dziecka, nie radzę sobie juz. Absolutnie mnie nie słucha, robi to co on chce, jak ja mu coś powiem jak np żeby posprzatal zabawki to wszystko jest na nie i robi dalej swoje. Naprawdę ręce mi już opadają. I też w sumie przez to nie potrafię go odpieluchować, nie slucha tego co mówię. Nocnik, WC przerabialam już chyba z 20 razy i efekt taki sam, że sika na siebie i wgl mu to nie przeszkadza. Proszę pomóżcie jak sobie radzić, rozmowy, prośby ani groźby nic nie dają. Macie jakieś pomysły czy może już psycholog jest mi w stanie tylko pomóc? Jest prowadzony przez logopede, ale ona twierdzi, że jest zbyt bardzo nadpobudliwy.

Mgr Patrycja Nosel Psycholog

Szanowna Pani, w sytuacji, kiedy dziecko sprawia wrażenie, jakby w ogóle nie słyszało tego, co się do niego mówi, może być niezbędna diagnoza psychologiczno-pedagogiczna rozwoju dziecka. Rozumiem, że aktualnie korzystają Państwo z pomocy logopedy, niestety w wypowiedzi brakuje informacji dotyczących przyczyn korzystania z takiej formy pomocy. Zachęcam do tego, by zapisać dziecko do poradni psychologiczno-pedagogicznej w miejscu zamieszkania, w celu diagnozy oraz wykluczenia ewentualnych zaburzeń rozwojowych u dziecka.