Kiedy uczyć chłopca oddawać mocz w pozycji stojącej?

Dzień dobry. Mam pytanie. Synek ma 8 lat. Do 3 roku życia nosił pampersy. W dwa miesiące został odpieluchowany ale jeszcze długo sikał do łóżka i popuszczał. Czasem jeszcze mu się zdarzy mieć mokre majtki ale to przez zapomnienie podczas zabawy najczęściej. Otóż chciałbym się dowiedzieć kiedy go uczyć sikania na stojąco? Jak robi kupkę to bierze nakładkę na toaletę bo mu tak wygodnie.
KOBIETA, 34 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Nauka sikania na stojąco powinna rozpocząć się w momencie, gdy dziecko jest świadome swoich potrzeb fizjologicznych i opanuje umiejętność korzystania z toalety. Zazwyczaj dzieje się to w niedługim czasie od odpieluchowania. Często chłopcy obserwują swoich ojców i w ten sposób opanowują sztuka sikania na stojąco.

Pani synek ma już 8 lat, więc zdecydowanie jest to dobry czas, by nauczył się oddawać mocz na stojąco.

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-nauczyc-3-letnie-dziecko-sikac-na-nocnik,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-zrobic-zeby-trzylatek-zalatwial-sie-na-wc-i-spal-u-siebie-w-pokoju,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/sikanie-w-majteczki-u-przedszkolaka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.