Jak nauczyć dziecko informowania o chęci oddania moczu?

Mam juz tego dosyc. Córka w maju będzie miała 3 latka. Ucze ją juz chyba 8 miesięcy wolac siku i kupkę. Ona mówi: mama siku mama chcę kupe lecz czasami jakby zawoła, za pózno i zrobi do majteczek. wie gdzie jest nocnik , ubikacja, (sama go przynosi) dużo razy zawołala i zrobiła. Na noc daje jej pampersa i każdej nocy pampers jest suchy;) Jak jedziemy na zakupy to tez daję jej zeby przypadkiem nie zrobiła w sklepie. Uczymy, mowimy, tłumaczymy od dawna. Nie mam juz siły na ciągłe tłumaczenie.;(( Jest mądrą dziewczynka duzo mówi i wie. sama mówi: mamusiu siku trzeba do nocnika nie do majtek. A tu ups: niespodzianka w majteczkach, Ona zawoła siku ale za pożno ;(((

Witaj. Po pierwsze - wykaż więcej cierpliwości. Zastosuj system kar i nagród.

Przy okazji staraj się wyczuć moment w którym dziecko potrzebuje skorzystać z toalety. Posadź odpowiednio wcześniej. To są tylko wskazówki natomiast musisz sama już przepracować ten problem.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
ZAPRASZAM NA
http://psychopedagog.eu
POLUB NAS NA FACEBOOK'u
http://facebook.com/psychopedagogeu

Szanowna Pani, dzieci to przekorne istoty;) Znam jedną bardzo prostą acz skuteczną metodę radzenia sobie w takich sytuacjach. Proszę przeprowadzić wspólnie z mężem rozmowę z córką, w której stanowczo zakomunikujecie jej, że jest za mała, aby korzystać z nocnika. Nocnik jest przywilejem starszych dzieci i być może kiedyś będzie mogła z niego korzystać, ale jak widać jest jeszcze za wcześnie. Proszę schować nocnik w miejscu, które będzie jednak dostępne waszej córce, ale zakazać korzystania z niego i wrócić do pampersów (choć rozumiem, że może być to chwilowo uciążliwe). Pampers nie jest wygodny, a sprowadzenie córki do pozycji niemowlaka i odebranie przywileju korzystania z nocnika działa szalenie motywująco na dziecko:) Zwykle bez większego trudu odnajduje odebrany przez Was nocnik i udowadnia, że wcale taka malutka nie jest. Technika ta pochodzi zaczerpnięta z modelu Metasystemowego przynosi rewelacyjne rezultaty.

Pozdrawiam i życzę dużo radości z małych-wielkich sukcesów
Kamil Tarnawski

Pozdrawiam

Dzień dobry,

zachowanie Pani córeczki nie jest niepokojące. Z punktu widzenia rozwoju dziecka to normalne, że czasami zdarzy się jej zawołać za późno i zrobić siusiu w majteczki. Dziecko może być czymś pochłonięte (np. oglądaniem bajki, ciekawą zabawą) i zwyczajnie nie zwrócić uwagi na sygnały płynące z ciała.

Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Dobrą metodą jest pytanie dziecka wprost, czy nie ma potrzeby skorzystać z toalety, oraz przypominanie mu o siku i kupce - zwłaszcza, kiedy zauważamy, że od dłuższego czasu dziecko nie zgłaszało takiej potrzeby.

Życzę wytrwałości.
Pozdrawiam, Natalia Słowik