Jak nauczyć 2,5-latka, żeby w nocy informował o chęci oddania moczu?

Witam. Mój 2,5 letni Synek robi kupkę siku na nocnik w dzień, sam wola i z tym nie ma problemu, problem pojawia się w nocy gdy synek zasypia i w tedy Sika w łóżko i Nie budzi się gdy się osika. Jak mam go nauczyć ze w nocy Tez się wola siku?

Witam,
Dziecko w tym wieku śpi bardzo twardo i trudno się spodziewać, że poczuje chęć ooddania moczu i jeszcze się obudzi aby to zakomunikować.
Proszę po mokrej nocy starać się nie okazywać dziecku niechęci. Może pani spróbować kupić alarm, który będzie budził synka za każdym razem, kiedy zacznie si moczyć. To jest jedna z metod na spróbowanie nauczenia dziecka kontroli w nocy.
Pozdrawiam

Dzieci w tym wieku nie zawsze jeszcze mają fizjologiczną zdolność do kontroli pęcherza w trakcie snu. Oznacza to, ze nie jest to ich lenistwo czy niechęć do uczenia się, ale po prostu fizjologia. Warto wykazać się cierpliwością, rozmawiać o tym w synkiem bez złości, ale też zabezpieczać łóżeczko, czy stosować jeszcze pieluszki, by uniknąć niepotrzebnej frustracji i by dziecku temat snu i toalety nie kojarzył się z negatywnymi emocjami. Także mniejsza ilość płynów przed spaniem czy propozycja wizyty w toalecie tuz przed spaniem powinna pomóc. Ponawianie prób można rozłożyć na co około 2 miesiące.