Moczenie się u 2,5-letniego syna

Witam. Mój synek wlasnie skończył 2.5 latka i nie chce wołać siku, jak go sadzam na nocnik potrafi na nim siedziec nawet do godziny i nie nasilka ( wspomnę ze chętnie siedzi)a gdy wstanie z nocnika to zaraz sika w majtki, nie wola ze chce siku wola jak juz zrobi w majtki;( czy powinnam sie tym martwić czy to moze nie jest jeszcze jego czas ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

To powinien być już zdecydowanie jego czas. Trzeba cierpliwie tłumaczyć dziecku, że musi wołać. Trzeba też dziecka co chwilę pytać czy nie chce siusiu. Jeśli powie tak, natychmiast go wysadzać na nocnik. W końcu skojarzy te dwie sytuacje. Poza tym też tata może mu pokazać jak się sika do toalety. Ojciec jest najlepszym wzorcem dla syna.