Czy podane objawy wskazują na menopauzę?

Witam serdecznie! Mam 43 lata i miałam dosłownie chwilowy stosunek bez wytysku i bez prezerwatywy w 21 dniu cylku a mam cykle co 28 dni, okres powinnam dostać 05.12 bo poprzedni miałam 07.11 a w 40 dniu cylku mialam delikatne plamienie - taka czysta krew odrobina. Na drugi dzien tak samo nie była to miesiaczka w tym czasie miałam zielone cuchnące upławy, ból w podbrzuszu i miewam czasami mdłości. Dziś jest 52 dzień cyklu i zauważyłam po dotknięciu palcem do szyjki macicy krew: czy to nadrżerka i wczoraj miałam taki śluz jak przy dniach płodnych. Piersi mnie nie bolą, od pewnego czasu mam straszne wypryski na twarzy i straszne bóle pleców po nocy. Nie wiem co mam o tym mysleć. Proszę o poradę. Dziekuję i pozdrawiam !
43 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przede wszystkim powinna się Pani w miarę szybko udać do ginekologa aby rozpocząć leczenie infekcji. Cuchnące upławy koloru zielonego i ból w podbrzuszu jednoznacznie na nią wskazują! Proszę tego nie lekceważyć. Infekcja ta mogła, choć raczej nie bezpośrednio, przyczynić się do opóźnienia czy nawet wypadnięcia miesiączki w danym cyklu. Lekarz przy okazji badania skontroluje stan narządu rodnego i być może wskaże przyczynę braku krwawienia miesięcznego. Bóle dolnej partii pleców również mogą być spowodowane stanem zapalnym narządu rodnego. Krew na palcach po badaniu szyjki macicy może rzeczywiście oznaczać nadżerkę, lekarz w badaniu we wziernikach będzie mógł to zweryfikwoać.

W okresie okołomenopauzalnym obserwujemy zwykle najpierw wyraźne skrócenie się cyklu miesiączkowego, który następnie wydłuża się i staje nieregularny. Myślę, że nie doświadcza Pani jeszcze objawów menopauzy, a infekcji bakteryjnej właśnie.

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia!