Czy podane wyniki oznaczają insulinooporność?

Czy krzywa 0/1h/2h: glukoza 83/94/90 mg/dl insulina: 4,9/46,5/48,6 ulU/ml oznacza insulinooporność? Wykryto u mnie ostatnio PCOS. Dodatkowo mam otyłość brzuszną, jestem ciągle głodna, zmęczona, śpiąca, mam podwyższony cholesterol mimo zdrowej diety, a głód nie mija nawet po dużym posiłku.

Diagnozę musi postawić lekarz który zlecił wykonanie badań. Zdrowa dieta to bardzo szerokie pojęcie, dieta powinna być dostosowana do Pani wyników krzywej, dlatego zalecam konsultację z dietetykiem, który dopasuje posiłki i rozkład makroskładników do Pani stanu zdrowia.