Czy podanie kwasu nieusieciowanego mogło spowodować zmianę skórną przy wardze?

Dzień dobry, tydzień temu miałam wykonywany zabieg mezoterapii kwasem nieusieciowanym. Tego samego dnia, po lewej stronie dolnej wargi, powstała plama, lekko uwypuklona. Tworzy tak jakby półkole od od kącika dolnej wargi do górnej wargi. Chciałam zaznaczyć, że 7 lat temu miałam lekko powiększone usta kwasem, który nie został w całości wstrzyknięty w usta. Pani doktor wstrzyknęła mi w okolice bruzd wargowo nosowych, w których nie miałam oraz nie mam bruzd. Stwierdziła, że poprzez podanie, na przykład w to miejsce skóra będzie lepiej nawilżona. Niestety powstały pionowe wybrzuszenia, które do tej pory w całości nie zniknęły. Czy podanie kwasu nieusieciowanego w okolice, gdzie kilka lat temu został podany kwas usieciowany, który pomimo upływu czasu pozostawił pionowe wybrzuszenia, może mieć wpływ na powstanie tejże wypukłe, ziemistej plamy ? Czy to zejdzie, a jeśli tak to kiedy? Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam Dominika

Lek. Jan Bujok Chirurgia

Witam. Bez badania lekarskiego albo choćby zdjęć tej okolicy trudno jest ocenić opisywane zmiany. Proszę przesłać zdjęcia drogą mailową, wtedy będę mógł napisać bardziej szczegółową odpowiedź.
Z wyrazami szacunku Jan Bujok Chirurg, flebolog, proktolog Kriocentrum, ul. Wyszyńskiego 103 05-420 Józefów Tel: +48 22 779 28 21; +48 22 423 01 87; +48 504 171 106 Una Medica ul. Żelazna 69a Warszawa tel: +48 668 88 00 42