Czy podczas antybiotykoterapii można wykonać testy alergiczne?

Witam, syn 3 lata od trzech dni przyjmuje antybiotyk (azytromecyna) jutro miał mieć testy alergiczne na skórze nie wiem czy możemy na nie iść, dodam że nie gorączkuje.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w przypadku przyjmowania antybiotyku należy zaczekać do zakończenia kuracji i całkowitego wyzdrowienia, zanim wykonamy testy alergiczne. Nie powinno się wykonywać testów na alergię w okresie infekcji, ponieważ wyniki mogłyby zostać zaburzone. Warto wiedzieć, że przed wykonaniem testów skórnych należy na dwa tygodnie przed odstawić wszystkie leki antyhistaminowe, a także nie wykonywać ich w okresie nasilenia objawów alergicznych.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/rodzaje-testow-alergicznych

https://portal.abczdrowie.pl/w-jaki-sposob-powinna-przebiegac-konsultacja-alergologiczna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.