Czy podczas brania tabletek antykoncepcyjnych można mieć okres?

Wzięłam pierwszą tabletkę kiedy wystąpił okres i biorę je regularnie przez 10 dni. Problem w tym, że okres nie ustąpił i mam go cały czas raz krwawienie raz śluz brązowy raz skrzepy wręcz... Co mam zrobić?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Krwawienia i plamienia międzymiesiączkowe są najczęstszym działaniem niepożądanym w pierwszych miesiącach stosowania antykoncepcji hormonalnej. Jeżeli jednak krwawienie utrzymuje się już 10 dni wskazana jest kontrola u ginekologa, który podejmie decyzję o dalszym stosowaniu preparatu. Ze względu na ryzyko wystąpienia niedokrwistości wskazane by było nieodkładanie wizyty do kolejnego cyklu.

Pozdrawiam