Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy podczas kuracji można pić wodę z kilkoma kroplami chlorofilu?

Czy podczas kuracji Izotekiem można pić wodę z kilkoma kroplami chlorofilu? Jestem na Izoteku 3 miesiące, morfologia wychodzi mi dobra. Słyszałam że chlorofil dobrze działa na wątrobę, a Izotek właśnie źle na nią działa, więc może przez ten chlorofil, Izotek mi jej aż tak nie wyniszczy
KOBIETA, 15 LAT 4 tygodnie temu

Kurzajki zagrożenia wycinania

Kurzajki to nieestetyczne zmiany na skórze. Aby się ich pozbyć, można je wyciąć. Jednak może to wiązać się z pewnymi zagrożeniami. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wydaje się, że nie ma przeciwwskazań do stosowania suplementacji w postaci kropli zawierających chlorofil w trakcie kuracji izotretynoiną.

Faktycznie kuracja przeciwtrądzikowa może być obciążająca dla organizmu, zwłaszcza dla wątroby, dlatego w trakcie leczenia wskazane jest regularne kontrolowanie poziomu transaminaz i lipidów we krwi. Dodatkowo bardzo istotne jest utrzymywanie odpowiedniej diety, która przeciwdziała skutkom ubocznym leczenia.

Proszę również pamiętać, że z leczeniem izotretynoiną wiąże się możliwość wystąpienia jednego lub wielu skutków ubocznych – u pacjentów w okresie dojrzewania często obserwowane są bóle stawowe oraz bóle kręgosłupa.

Zachęcam do lektury naszego artykułu, być może okaże się pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/praktyczne-porady-dla-osob-leczonych-izotretynoina-doustna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy