Mit samonaświetlania jako przyczyny nowotworów
Witam serdecznie,
Bardziej miarodajne w przypadku badań MRI z kontrastem od kreatyniny, jest oznaczenie eGFR. Wytyczne mówią, że w przypadku wskaźnika eGFR równego lub mniejszego od 40, nie podaję się kontrastu. eGFR może obliczyć radiolog czuwający nad badaniem lub lekarz rodzinny/pediatra za pomocą specjalnego kalkulatora. Dlatego proszę najlepiej skontaktować się z Pracownią MRI i zapytać radiologa.
Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Podwyższone stężenie kreatyniny jest przeciwskazaniem do badania jeśli jest to badanie planowe. Rożne laboratoria maja rózne normy, jeśli wynik jest tylko nieznacznie powyżej normy byc może badanie będzie możliwe do wykonania, decyzje podejmie lekarz po wywiadzie i badaniu. Być może wynik warto powtórzyć pamietając by przez pobraniem krwi dobrze napoić dziecko.