Czy polip pęcherzyka może być rakiem?

Dzień dobry. Kilka miesięcy temu, przy okazji USG ciąży, ujawniono u mnie duży uszypułowany polip w pęcherzyku żółciowym (10x7 mm). Chirurg, który prowadzi mój przypadek powiedział, że na spokojnie przeprowadzimy operację dopiero jak skończę karmić dziecko. Po porodzie zaczęłam odczuwać bóle w rzucie pęcherzyka, promieniujące do pleców oraz czasami wędrujące po różnych miejscach brzucha. Kontrolne USG nic (prócz polipa) nie wykazało, zlecone badania wątrobowe, trzustkowe, nerkowe, glukoza, CRP i OB w normie, jedynie ferrytyna wyszła na bardzo niskim poziomie 6,72 przy normie od 13. Odwiedziłam z tymi wynikami gastrologa, który stwierdził, że to wszystko jest na tle nerwowym. Powiedział, że moje objawy nie są nawet wskazaniem do badań endoskopowych. Rzeczywiście, prócz tych bóli i kłucia nie mam innych objawów (zgagi, krwawienia itp.). Czy mam posłuchać się lekarzy i pogodzić z tym, że mnie boli, czy może diagnozować się prywatnie? Bardzo się boję, że lekarze mnie po prostu zbywają, a to rak. Nie wiem jak mam postępować dalej.

Proponuję usunąć laparoskopowo pęcherzyk z polipem będzie badany histologicznie. Opisywany przez Panią obraz nie wskazuje na raka.