Czy poranne nudności i wymioty mogą mieć podłoże psychologiczne?

Nie jestem w ciazy chociaz miewam poranne nudnosci ktore czesto koncza sie wymiotowaniem. Dzieje sie to jesli musze wstac o 5 rano do pracy. Jesli spie dluzej poranki mam duzo lzejsze. Zero kawy, zero papierosow. Jestem na diecie zero smazonych dan, pikantnych, alkoholu. Przyjmuje tabletki na reflux ranitidine 150 mg aczkolwiek nie zawsze pomagaja. Ostry , klujacy bol brzucha towazyszy wymiotom i dlugi czas po nich. Mialam robiona gastroskopie : zapalenie zoladka i przepuklina 2 cm. Wymioty i bole brzucha ciagna sie od roku aczkolwiek od pol roku zaczelo sie robic naprawde zle. Czy to moze miec tez podloze psychologiczne ? Dodam ze ostatniej nocy tez wymiotowalam gdzie zawsze zdarza mi sie to tylko ranem

Szanowna Pani,
objawy, które Pani opisuje mogą mieć podłoże psychogenne, wymagana jest szczegółowa diagnostyka, która pozwoli wykluczyć choroby somatyczne. Profilaktycznie może Pani zastosować psychoterapię poznawczo - behawioralną jako formę leczenia.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią,
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia
Pani prowadzi. Czy przeżywa lub przeżywała Pani
jakieś trudne, stresujące sytuacje?
Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Jak Pani funkcjonuje od strony psychologicznej?
Opisane przez Panią objawy mogą mieć podłoże
emocjonalne, to znaczy, że są natury psychologicznej.
Możliwe, że ich źródłem są przeżywane emocje,
stres lub przykre doświadczenia z przeszłości.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia.
Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo
zdiagnozowany i ewentualnie żeby Pani rozpoczęła psychoterapię.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani problemu,
dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować właściwą
metodę terapii.
Zachęcam Panią do omówienia problemu z psychologiem
oraz do spotkań terapeutycznych.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl