Czy posmak w ustach może być związany ze zmianą diety?

Witam. Od trzech dni odczuwam w ustach posmak masła, tluszczu. Intensywnie ćwicze. I od niedawna nie jem słodyczy i nie pije słodzonych napojów. Generalnie spożywałam wcześniej codziennie tego typu produkty. Mam 22lata, 70kg, 1,5 roku temu 85kg- schudłam na skutek ograniczenia ilości kalorii(1500kcal przy jednoczesnym treningu) Czy posmak w ustach może być związany ze zmianą diety? Smak masla nie znika nie zależnie od tego czy cos jem czy też myje zęby.

Lek. Katarzyna Szymczak

Może być związany ze zmianą diety , powinno przejść po kilku dniach, jesli tak nie będzie sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego oraz stomatologa.
Pozdrawiam

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Tak, takie odczucie może być spowodowane zmianą diety. Jeśli jednak będzie się utrzymywało proszę udać się na wizytę do lekarza, ponieważ posmak w ustach może być także objawem choroby.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

warto również przeczytać: http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/kasza-gryczana-polskie-superfood.html?c=3