Czy powinnam kontynuować diagnostykę przy tych dolegliwościach serca?

Dzien Dobry, Jestem kobieta, mam 27 lat. Kardiolog na podstawie Echo serca stwierdzil MKP- Mitral-klappen-prolaps (wypadanie platka zastawki mitralnej) jednoczesnie stwierdzajac, ze poza ta wada moje serce jest "wysportowane" i zdrowe. W zwiazku z tym, ze od okolo 15 lat mam objawy typu: dusznosci, bol klatki piersiowej, palpitacje, nierowne bicie serca, zawroty glowy to lekarz zalecil b-bloker. Jestem osoba bardzo aktywna, nie kiedy podczas sportu dostawalam naglych atakow: mroczki przed oczami, napiecie ciala, bardzo szybkie bicie serca - nienaturalne, problem z oddechem. W takich momentach musialam przerwac sport i sie polozyc by zlapac oddech. Takie mocne ataki wystepowaly 1-2 w miesiacu. W czasie spoczynku zdazaja sie pojedyncze palpitacje, pojedyncze nie rowne bicie serca, zawroty glowy lub dusznosci. Borykam sie rowniez z nerwica, ktora daje sie we znaki- nie biore lekow, jednak potrafie odroznic symptomy mojej wady serca od symptomow nerwicy. Czy jest korelacja miedzy nerwica, a wypadaniem platka zastawki mitralnej? Bardzo prosze o informacje, czy w zwiazku z tym, ze objawy mojej wady serca daja sie we znaki, czy powinnam kontynuowac badania, co powinnam robic, poniewaz zdaniem lekarza jestem zdrowa. Dziekuje za pomoc
KOBIETA, 27 LAT 2 miesiące temu

Na czym polega badanie EKG?

Badanie EKG to inaczej elktrokardiogram. Jest to badanie serca. Czy wiesz na czym ono polega? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat. O EKG mówi kardiolog - dr Piotr Gryglas.

Witam! Wskazane zastanowienie się nad problemem wpływu emocjonalnego na czynności autonomiczne. Zaburzenia nerwicowe mogą imitować objawy każdej choroby somatycznej, których bez dodatkowych badań pracownianych nie jest w stanie różnicować nawet fachowiec z tych dziedzin. Poleganie na własnej ocenie objawów może być dość złudne - brak obiektywnego spojrzenia na problem - dlatego lekarze nie nie powinni leczyć siebie i swoich najbliższych (zbyt duże zaangażowanie emocjonalne). Jeżeli chodzi o problem z zastawką to nie jest on sprawą rzadką i w zasadzie nie jest leczony. Bardzo często występuje łącznie z problemami emocjonalnymi i właściwie leczymy tylko nerwicę. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty