Czy powinnam leczyć tę bakterię?

robiłam gastroskopię i kolonoskopie.Z gastroskopii wyszło żółć w żołądku oraz helictobacter pylori.Podsumowanie:zapalenie żołądka.Na wizycie dostałam informacje,że mam refluks żółciowy oraz wspominaną powyżej bakterie Sibo.Lekarz rozpisał leki na 14 dni to jest pylera Enterol 2 razy dziennie emanera na bakterię oraz może pomoże na SIBO.Jeżeli nie pomoże to wtedy na SIBO 14 dni Xifaxan.Nie otrzymałam żadnego leku na refluks żółciowy.Propozycja badania EUS na sprawdzenie czy nie ma kamieni,pozostałości po laparoskopii-bo moim powtarzającym się objawem od czasu do czasu od momentu usunięcia woreczka jest ból w plecach np po jedzeniu,czy wypiciu kawy(moim zdaniem to od refluksu).Obawiam się tego badania bo wydaje mi sie inwazyjne.Podobno to moja decyzja czy chce leczyć bakterie,ponieważ wszystko zależy od indywidualnych cech jak przyjmę to badanie:może być OK ale mogą być również wymioty,grzybica itp(tym bardziej ,że mam zespoł Sjogrena) oraz ze bakterię mogę mieć od lat dzieciństwa i na pewno ona nie daje żadnych objawów.W 2016 roku robiłam badanie z krwi i nie miałam tej bakterii.Moje objawy: bóle w plecach i klatce piersiowej,puste odbijanie,czasami bóle w żołądku,czasami podchodząca gorycz,po jedzeniu lub picu gula podchodząca do gardła a najgorzej jak wezmę jakąś pigułkę,biały język,przelewanie w jelitach,bóle i od momentu usunięcia woreczka zaparcia.Schudłam już 14 kg(fakt ze wzg na diete) i waże 49 kg dlatego zastanawiam się czy powinnam leczyć tą bakterię,czy ona może dawać powyższe objawy,czy jak stwierdzono na wizycie bakteria nie daje objawów.Co ja w ogóle mam leczyć jak mam zapalenie żołądka,czy to zapalenie jest od żółci czy od tej bakterii(jak wg lekarza ona nie daje objawów) .Boje się tego antybiotyku bo ma wiele działań ubocznych a i tak ledwo chodzę....

Ja bym się na Pani miejscu przeleczył, leki zmniejszą lub zlikwidują ilość bakterii H. Pylori czego skutkiem będzie normalizacja flory bakteryjnej i lepsze wchłanianie. Na pewno razem z antybiotykiem i parę tygodni po leczeniu trzeba zażywać probiotyk. Nieleczona H. Pylori może prowadzić do powstania owrzodzenia i perforacji przewodu pokarmowego.