Czy powinnam nadal zastosować tabletkę antykoncepcyjną?

Dzień dobry Zaczęłam stosowanie moich pierwszych w życiu tabletek antykoncepcyjnych. Dzisiaj po 7 rano przyjęłam trzecią tabletkę. Po godzinie 10 rano dostałam rozwolnienia, po godzinie 13 dostałam kolejnego jednak mniejszego. Mam uczucie wzdęcia i czuję jak jezdzi mi po żołądku. Przewiduje ze moge dostac kolejne rozwlonienie. W mojej ulotce napisane jest aby przyjąć druga tabletkę z innego blistra. Jednak nie chce tego robić i nie planuje seksu przez najbliższe 7 dni. Czy coś się stanie jeśli nie przyjmę tej tabletki i czy ochrona do następnej soboty się wyrówna ? Proszę o pomoc!

Lek. Michał Lenard

Opuszczenie dawki leku spowoduje obniżenie jego skuteczności. Przy występowaniu takich działań niepożądanych sugeruję wizytę u ginekologa, który zmodyfikuje leczenie. Pozdrawiam!