Czy powinnam poddać się zabiegowi oczyszczania laserowego twarzy?

Jestem na leczeniu retinoidami. Lekarz powiedział, że jeśli nie chce wydłużać okresu leczenia to powinnam wykonać zabieg oczyszczania laserowego twarzy. Czytając różne wątki na temat zabiegów laserowych i retinoidów nie wiem czy iść na zabieg. Czy coś mi grozi, jeśli się na niego zdecyduję? Czy lepiej go odpuścić?

Dzień dobry, jeśli jest lub była Pani w trakcie kuracji retinoidami to należy poczekać minimum 3 miesiące od odstawienia leków, aby wykonać zabieg, miedzy innymi laserowy czy inne zabiegi oczyszczające. Podczas wywiadu z lekarzem bądź kosmetologiem przed zabiegiem informując daną osobę o swojej kuracji nie powinna ona zakwalifikować Pani do zabiegi, jeśli nie upłynie minimum 3 miesiące od odstawienia leków.

Pozdrawiam serdecznie