Po jakim czasie od wykonania zabiegu laserowego wypalania brodawek można rozpocząć kurację kwasami?

Witam, w jakim czasie od wykonania zabiegu laserowego wypalania brodawek można rozpocząć kurację retinoidami albo kwasami? Czy trzeba tylko poczekać aż skóra się zagoi czy trzeba odczekać np. pół roku żeby sobie nie zaszkodzić? Czy trzeba też po takim laserze długo unikać opalania się?

Jeśli brodawki były na obszarze skóry, który ma zostać poddany jakiejkolwiek kuracji, należy odczekać minimum miesiąc (pod warunkiem prawidłowego gojenia się miejsc poddanych terapii). Jeśli usunięte brodawki znajdowały się poza obszarem, który ma Pani zamiar poddać terapii retinoidami lub peelingom, nie ma to znaczenia. Po laseroterapii obowiązuje bezwzględna ochrona przeciwsłoneczna przez minimum 4 tygodnie, aczkolwiek zawsze namawiam Pacjentki do stosowania jej ciągle - krem z SPF 50 to najtańszy kosmetyk anti-agening.