Czy powinnam pójść do mojego psychiatry?

Witam, tak pokrótce "przedstawię się" Kobieta, 21 lat, 160 cm, ~56kg (dawno się nie ważyłam, ale coś koło tego). Leczę się na depresję i mam zaburzenia lękowe. Przez ostatnie trzy dni w zasadzie cały czas śpię. Przespałam ostatnie trzy dni prawie, z drobnymi przerwami, w których i tak chciało mi się spać. Podobno też mało jem (przynajmniej tak twierdzi moja mama, bo ja szczerze mówiąc tego nie zauważam, bo ostatnio cały czas przysypiam. Podobno jadłam wczoraj obiad z rodzicami, ale pamiętam to jak przez mgłę, byłam taka senna). Nie zmieniałam ostatnio leków, od pół roku jadę na tych samych, więc to raczej nie to. Jednak mimo tego powinnam pójść do mojego psychiatry, czy najpierw odwiedzić internistę? Co mi może być?

Dzień Dobry Pani,

Zaprezentowane przez Panią symptomy są wskazaniem do osobistej/kontrolnej konsultacji w Poradni Leczenia Zaburzeń Snu.

Z mojej strony, zalecałabym rozważenie podjęcia (równolegle z farmakoterapią) psychoterapii, co byłoby dla Pani komplementarnym i równocześnie efektywnym leczeniem.

Serdeczności i tylko pomyślności Pani życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com