Czy powinnam przyjmować jakieś leki?

Witam.Przez ostatn8e dni zaczęło mnie rozkładać.Silne bóle mięśni, brak apetytu ,zmęczenie bardziej wyczerpanie.Zaczelo się od niedzieli .W poniedziałek rano po przebudzeniu się moje gardło mocno mnie bolało.Moje migdały wyglądały jak kość winogron z jednej i drugiej strony...Dzisiaj już mniej mnie boli bo dużo plucze septosanem ,ale pokazały się biale naloty na tych m8gdalach...Takie ropne...Jest tego dużo, ale zmniejszył się obrzęk migdałów...Mam w domu antybiotyki tj...Biorące 500,Flumycon w syropie ,Nystatyna .Czy powinnam któreś zacząć brać...Gorączki raczej n8e miałam od niedzieli te pierwsze dni to było 37 i tak się utrzymywalo, ale z środy na czwartek w nocy miałam 34.6 ,34,8 teraz od rana utrzymuje mi się 35.1-35.2 martwi mnie to ..Mierze dwoma termometrami i każdy pokazuje tyle samo....Czuje się osłabiona...Dużo pije ciepłych płynów...Pozdrawiam..

Redakcja abcZdrowie

Witam, Pani objawy wskazują na co najmniej kilka chorób, niestety konieczna jest kontrola lekarza. Najbardziej oczywistą, co się nasuwa przy takich symptomach jak ostry ból gardła i biały, ropny nalot na migdałkach, jest angina ropna. Ale może to być również mononukleoza zakaźna – obie choroby charakteryzują się bólem i obrzękiem w okolicach gardła, choć różni je etiologia – jedna jest chorobą bakteryjną, druga wirusową. Jednak mononukleozę diagnozuje się stosunkowo rzadko. Jeśli jednak jest Pani zainteresowana, zapraszam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/mononukleoza-zakazna-przyczyny-objawy-diagnozowanie-leczenie. W przebiegu anginy najbardziej charakterystyczne są powiększone węzły chłonne i migdałki, które dodatkowo są przekrwione i pokryte białym nalotem. Łuki podniebienne są zaczerwienione, a choremu towarzyszy osłabienie i brak apetytu. Więcej o anginie pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/angina-ropna-przyczyny-objawy-leczenie. W tej sytuacji sugeruję niezwłoczny kontakt z internistą z Pani przychodni POZ. Po postawieniu diagnozy będzie w stanie wdrożyć właściwe leczenie. Proszę pamiętać, że nie powinno się stosować antybiotyków zalegających w domowej apteczce na chybił trafił – muszą być dobrane pod konkretną chorobę – w przypadku paciorkowców wywołujących anginę stosuje się zazwyczaj amoksycylinę. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.