Czy powinnam udać się do specjalisty?

Witam, mam 22 lata i od mniej więcej roku mam problemy ze skupieniem, pogorszyły się moje wyniki w nauce, nie potrafię zmotywować się do działania, stałam się bardziej płaczliwa i apatyczna. Dodatkowo od około 5 tygodni znacznie cześciej niż wcześniej odczuwam zdenerwowanie, nawet jeśli nie mam do tego żadnych powodów (uczucie duszności), jestem bardzo spięta rozmawiając z ludźmi (czasem np drętwieje mi szyja), unikam wyjść, a idąc ulicą mam wrażenie, że inni się ze mnie śmieją lub przyglądają, cześciej niż kiedyś mam uczucie jakby coś chodziło po mojej skórze, mimo że nic na niej nie ma. Czy powinnam udać się do jakiegoś specjalisty czy możliwe, że jest to tymczasowe pogorszenie?

Dzień dobry,
Doradzałabym konsultację z lekarzem psychiatrą lub psychologiem psychoterapeutą, gdyż problem utrzymuje się długo. W pierwszej kolejności polecam wizytę u psychiatry. Ciekawi mnie to, czy w Pani życiu przez ostatni rok działo się coś niedobrego lub czy zaszła jakaś zmiana (?). Oczywiście objawy te mogą przejść same, ale jest niestety spore prawdopodobieństwo że nie. Sądzę, że korzystna mogłaby się okazać praca z psychoterapeutą nad redukcją opisanych dolegliwości. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze tylko lepiej to skonsultować.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog - kulczycka.pl/