Jak radzić sobie z brakiem motywacji i radości z życia?

Dobry wieczór,pisze do państwa ponieważ czuje się bezradna.Od dłuższego czasu nie czuje motywacji żadnej oraz satysfakcji z wykonywanych czynności.Czuje się bezużyteczna jakby moja egzystencja nie miała sensu potrafię przespać cały dzień nie wychodząc z łóżka.Często zauważam u siebie brak koncentracji nawet bardzo często nie potrafię usiąść przy biurku i się pouczyć dlatego też moje oceny nie są już takie dobre wszystko mnie rozprasza stałam się nerwowa a zarazem bardzo płaczliwa,często się stresuje nie potrafię kontrolować emocji,często wybucham płaczem bądź krzykiem,opinie innych osób potrafią bardzo mnie zranić moja samoocena jest zaniżona.Chcialabym aby moje życie nabrało jakiegokolwiek sensu na tą chwile nie wiem co mam robić,proszę o pomoc. Pilnie proszę o odpowiedz,z góry dziękuje ;))

Dzień dobry,
Doradzałabym wizytę konsultacyjną u psychiatry oraz psychologa psychoterapeuty, gdyż pomocna mogłaby się okazać farmakoterapia w połączeniu z psychoterapią. Opisane objawy mogą wskazywać na depresję.Polecam także suplementację witaminy D oraz witamin z grupy B i ruch na świeżym powietrzu by zwiększyć wydzielanie serotoniny w mózgu zwanej "hormonem szczęścia". Zastanawia mnie to, czy objawy te pojawiły się samoistnie czy też coś niedobrego działo się ostatnio w Pani życiu. Ciekawi mnie również to od kiedy to trwa i czy początek był nagły, czy też objawy rozwijały się stopniowo. Dobrze by było żeby w tej sytuacji miała Pani wsparcie kogoś bliskiego z kim można porozmawiać o problemie. Z pewnością potrzebuje Pani leczenia i wsparcia, gdyż w przeciwnym wypadku nie będzie Pani łatwo samej zwalczyć objawy. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i że podejmie Pani leczenie, które powinno w stosunkowo krótkim czasie przynieść poprawę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/