Czy powinnam zastosować dodatkową ochronę przed ciążą?

Mam problem. Wzięłam pierwsza tabletkę antykoncepcyjna (pierwszy raz w zyciu) zgodnie z ulotka pierwszego dnia miesiaczki. Niestety po godzinie (niecałej) lekko mi sie cofnęło a trać pokarmowa jaka był w dużej mierze sok żołądkowy w niedużej ilości wyplulam. Czy mam to potraktować jak wymioty i tabletka moze byc nieskuteczna/ zle sie wchłonąć? Czy musze zastosować dodatkowa ochronę jak np prezerwatywę przez następne 7 dni? Prosze o szybka pomoc i Dziekuje za odpowiedz

Lek. Michał Lenard

Tak, tabletka mogła się jeszcze nie wchłonąć i należy ją traktować jako niewziętą. Pozdrawiam!