Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy powinnam zażywać tego typu lek w tak młodym wieku przy zwykłej tachykardii?

Mam 24 lata, od niespełna roku zażywam lek Concor Cor w najmniejszej dawce - 1,25 mg. Kardiolog zlecił przyjmowanie beta-blokera ze względu na lekka tachykardie - brak patologii w badaniu ultrasonograficznym, drobne odchylenia (napady tachykardii w nocy i „uskoki serca”) w holterze ekg. Nie podważając kompetencji lekarza chciałabym się poradzić, czy jednakże powinnam zażywać tego typu lek w tak młodym wieku przy zwykłej tachykardii? Czy nie szkodzi to sercu?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Menopauza a ryzyko chorób serca

Objawy występujące u kobiety w okresie menopauzy są wynikiem zmian hormonalnych. W tym czasie zwiększa się również ilość czynników ryzyka zachorowania na wiele chorób. O powiązaniu menopauzy z chorobami serca, opowiada prof. Wojciech Drygas.

Nie tylko nie szkodzi sercu, ale pomaga. Jest to lek, który poprawia pracę serca, zmniejsza częstotliwość tętna i może być stosowany przewlekle.Jest to lek bezpieczny. Długość stosowania zależy od choroby i dolegliwości. Nie jest nigdzie powiedziane, że będzie pani musiała zażywać ten lek dożywotnio.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy