Czy powinno się wykonać USG kostki po silnym skręceniu i podejrzeniu o złamanie w kostce kości strzałkowej?

Witam, mam pytanie, czy powinno się wykonać USG kostki po silnym skręceniu i podejrzeniu o złamanie w kostce kości strzałkowej? 10 dni temu miałem to skręcenie, jest opuchlizna, krwiak, ból, nie mogę stawać. Ale mogę ruszać stopą w górę i w dół, z bólem. RTG - nie ma przemieszczenia, tylko drobny cień na zewnątrz, jakby odprysk. Czytałem, że mogą być zerwane więzadła i trzeba zszyć. A lekarz nie skierował na USG. Ból przy opuszczonej nodze, puchnie, tak samo jak 10 dni temu, stąd moje pytanie.

witam,
teoretycznie może Pan wykonać jeszcze USG.
na razie przy silnej opuchliznie USG niewiele wniesie do diagnostyki.
Prosze odciążać kończynę, nie chodzić, chłodzić lodem i przyjmowac leki przeciwzapalne