Czy powinny mnie martwić takie krwawienia po stosunku?

Witam jestem 4 miesiące po konizacji szyjki i plastyce pochwy od miesiąca po stosunku nie każdym pojawiają się krwawienia jest to już trzecia taka sytuacja przy dwóch pojawiał się też ból w okolicach usunięcia szyjki .Mój lekarz twierdzi że muszę jeszcze uważać jeżeli chodzi o sex ale niepokoją mnie te krwawienia po takim czasie.Dostałam globulki Intrarosa 6.5mg.Czy powinnam się denerwować.
KOBIETA, 53 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

niestety czasami może się zdarzyć, że organizm potrzebuje dłuższego okresu rekonwalescencji po zabiegach, w związku z czym mogą pojawiać się u Pani krwawienia/plamienia po stosunkach, gdyż podczas nich najprawdopodobniej dochodzi do podrażnienia operowanych miejsc. Warto byłoby zastosować się do zaleceń lekarza i uważać podczas zbliżeń. Jeżeli ginekolog nie stwierdził żadnych powikłań podczas ostatniej wizyty, to może być Pani spokojna.

Leki, które Pani otrzymała, powinny poprawić stan błony śluzowej pochwy, dlatego z czasem powinno być lepiej.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-z-pochwy-przyczyny-diagnostyka https://portal.abczdrowie.pl/jak-uchronic-sie-przed-podraznieniem-skory https://portal.abczdrowie.pl/jak-dlugo-trwa-stosunek

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej