Czy powodem braku utraty wagi mogą być hormony?

Witam, 2 lata temu zauwazylam, ze przytylam. Mam normalna sylwetke, mam na mysli ze nie jest ona az tak szczupla jak wczesniej. Przyczuna bylo spozywanie zbyt duzych posilkow. Rok temu postanowilam to zmienic i zmniejszylam porcje spozywanych posilkow. Zdecydowanie jem mniej, wczesniej jadlam obiad o 15 i porcja byla tak duza ze do konca dnia nie musialam nic jesc. Jednakze ograniczenie porcji i proba zdrowego odzywiania nie przelozyla sie na spadek wagi. Czy moga to byc przyczyny hormonalne ?

Ograniczenie spożywanych porcji najczęściej nie przynosi rezultatów ze względu na występujące w nich składniki.
Zapraszam na indywidualną koonsultację.

Pozdrawiam
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)

Dzień dobry,

proces chudnięcia nie jest tak prosty jak może się wydawać. Ułożenie odpowiedniej indywidualnej diety jest pracochłonne - i tylko taka dieta daje gwarancję zdrowej redukcji masy ciała. Niestety po Pani krótkim opisie nie jestem w stanie ocenić czy są popełniane błędy i jak jest zbilansowana dieta. Proszę się skontaktować z dietetykiem z Pani okolicy, który pomoże Pani uzyskać wymarzoną sylwetkę.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Witam serdecznie,

brak spadku wagi może mieć podłoże hormonalnie ale nie tylko. Proszę jednak wykonać podstawową morfologię, zbadać tarczycę i cukier. Należałoby także prześledzić Pani dietę. Być może popełnia Pani błędy żywieniowe, które hamują odchudzanie. Proces jest nieco bardziej skomplikowany niżby mogło się wydawać. Dieta powinna być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Nie tylko kalorie są ważne ale także odpowiednie wybory produktów na dane posiłki.
Widzę że jest Pani z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała i sprawdzę jak rozkłada się tkanka tłuszczowa w Pani ciele, jakie jest nawodnienie, mięśnie i stan kości oraz obliczymy bierną i czynna przemianę materii. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis dzięki któremu poprawi się Pani sylwetka.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk