Czy powodem krwotoku z nosa u mamy mogło być wysokie ciśnienie?

Witam . Moja mama ma nadcisnienie . Wczoraj dostała krwawienia z nosa . Trwało 5 minut i ustalo . Zbadala ciśnienie pierwszy pomiar 155/90 A drugi za jakiś czas 169/90 . Wziela tabletke na nadcisnienie . Czy powodem krwotoku z nosa mogło być wysokie ciśnienie? Czy takie cisnienie zagraża życiu? Co robić do jakiego lekarza się udać? Moja mama ma 58 lat

Podane przez Panią wartości ciśnienia tętniczego nie stanowią bezpośredniego zagrożenia życia, należy jednak podjąć diagnostykę i leczenie.
Można udać się do lekarza POZ (specjalisty medycyny rodzinnej lub specjalisty chorób wewnętrznych- internisty).

Pozdrawiam.
wizytylekarskie.org