Czy powodem mojego złego samopoczucia może być lekarstwo na zęba?

Wczoraj byłam u dentysty z silnym bólem zęba, okazało się, że czeka mnie leczenie kanałowe. Asystentka włożyła mi lekarstwo do zęba i kazała zgłosić się za maksymalnie miesiąc. Nie wiem co to za lekarstwo, ale odkąd wyszłam z przychodni jest mi niedobrze, mam okropne nudności, wzdęcia a teraz - ponad dobę od wizyty nie obeszło się bez wymiotowania. Czy powodem może być faktycznie to lekarstwo? Czy powinnam się z tym zgłosić ponownie do stomatologa, czy przejdzie? Nie wiem nawet czy to było jakieś zwykle lekarstwo, czy zatruwanie zęba.

Dzień dobry,
podane przez Panią objawy typu wymioty nie powinny być spowodowane przez lekarstwo założone do zęba. Chyba, że ma Pani uczulenie na preparat, który ma Pani założony, wtedy tego typu objawy mogą byćmożliwe.

pozdrawiam zdrowo :-)
lek.stom. Grzegorz Gdula