Czy powodem pryszczy może być masturbacja?

Witam serdecznie . Mam 20 lat , ćwiczę na siłowni od 4 do 5 razy tygodniowo po 1,3 godz , uwielbiam ćwiczyć , ale moim problemem jest to iż gdy ćwiczę i jem posiłki wysoko białkowe i węglowodanowe to wychodzą mi pryszcze , zawsze wychodzą na boku twarzy , co mogę zrobic ? I czy powodem tego może być codzienna masturbacja ? Podobno w spermie jest duzo cynku , a cynk odpowiada za wygląd skury , prosze o pomoc , i ile powinlem dostarczyć cynku na dobę gdy ćwiczę i gdy mam wolne od treningu . Pozdra

Dzień dobry.

Jeśli chodzi o problemy skórne proponuję wizytę u lekarza dermatologa.
Jeśli chodzi zaś o masturbację to jej praktykowanie nie wpływa negatywnie na zmiany skórne.

Dariusz Pysz-Waberski