Jaki jest powód pojawienia się pryszczy na plecach po zastosowaniu odżywki białkowej?

Ćwiczę na siłowni, ale nie widzę efektów. Kiedyś zażywałem gainery tj. odżywki białko + węglowodany. Pojawiły się pryszcze na ramionach i plecach, więc odstawiłem je. Nie przekraczałem zalecanych dawek. Producenci zalecają kontakt z lekarzem. Co Państwo o tym sądzicie? Powinienem zrobić jakieś badanie? Skaza białkowa? Jeśli tak, to badanie pod jakim kątem? Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ocena zmian i diagnostyka może to być alergia lecz wskazana jest diagnostyka alergiczna