Czy problemy ze wzwodem są wynikiem częstej masturbacji?

  Witam. Mam 23 lata. Zacząłem masturbować się w wieku 13 lat, teraz przestałem. Już mija prawie 10 miesięcy. Miałem 2 partnerki. Mój seks nie wychodził za każdym razem. Jak wkładałem do pochwy, minutę trwał seks, potem penis robił się miękki, taki osłabiony. Jak robiłem grę wstępna to nie mogłem się podniecić, musiałem sam go postawić własną ręką. Straciłem 2 dziewczyny, ładne i atrakcyjne. Teraz znów przeszedłem do masturbacji. Zauważyłem, że z ręką lepiej odczuwam przyjemność. Musiałem szybkie ruchy ręką robić, żeby była przyjemność. Tydzień się masturbowałem a potem powiedziałem, że nie ma sensu się masturbować. Stopniowo zauważyłem, że mój penis jest słaby w dotyku, jak złapałem ręką w obwód penisa i robiłem delikatnie ruchy, to w ogolę nie mam czucia w obwodzie. Bardzo słabo czuję członka. Mój penis jest miękki, osłabiony i o seksie mogę już zapomnieć. Z tego co wiem da się coś z tym zrobić. Proszę dobrze doradzić co robić. Jeszcze jedno, jak byłem młody to kiedyś często się masturbowałem, po 5 razy dziennie albo 7 razy dziennie, ale seks wychodził za każdym razem aktywnie. Teraz już nie...

Witaj.

Twoim problemem jest zapewne nawyk nadmiernej masturbacji. Takie nałogowe samozaspokajanie prowadzi do późniejszego osłabienia doznań w obcowaniu z partnerką wskutek obniżenia progu wrażliwości na bodźce.

Stanowczo doradzam powstrzymanie się od nadmiernej masturbacji, a w przypadku przedłużających się kłopotów z osiągnięciem wzwodu zalecam kontakt ze specjalistą urologiem.

Pozdrawiam.