Problem ze wzwodem, nawet nie mogę wejść w partnerkę - co mam robić?

Witam. Mam 17 lat i mam problem, a mianowicie mój penis jest bardzo miękki i mały, ok. 15 cm we wzwodzie - dawniej - 18 cm.  Zaczęło to bardzo przeszkadzać w ostatnim czasie, gdyż próbuję współżyć z moją partnerką - jak dotąd bezskutecznie. Czy to, że do 16. roku życia regularnie się masturbowałem może być powodem tego problemu? Penis jest tak miękki, że niemożliwym jest wejście w partnerkę, nawet nie jest w stanie podnieść się on o 3 cm w górę z pozycji spoczynku. Dodam, że od półtorej roku mam nadciśnienie stopnia 2. Jakiś czas temu, jak miałem ok. 14-15 lat, mój penis był twardy i stał jak należało. Bardzo proszę o poradę, pozdrawiam

Witaj,

Nadmierna, nałogowa masturbacja może mieć wpływ na obniżenie progu wrażliwości na bodźce, a tym samym na występowanie erekcji.

Według Twojego opisu rozmiar penisa nie jest nieprawidłowy - mieści się w anatomicznej normie. Przyczyn jego "zmniejszenia" upatruję raczej w różnych metodach jego mierzenia.

Doradzam Ci rozmowę z partnerką, zapewnienie komfortowej atmosfery zbliżenia i ewentualnie, konsultację ze specjalistą urologiem w razie, gdyby problem nie ustępował.

Pozdrawiam