Masturbacja a brak przyjemności ze współżycia

Mam pytanie. Masturbuję się odkąd w sumie pamiętam, nawet po kilka razy dziennie, gdy miałem na to ochotę. Jakiś czas temu, gdy byłem z dziewczyną, byłem pieszczony przez nią ręką oraz ustami. I nie sprawiało mi to przyjemności. Seksu jeszcze nie próbowaliśmy, ale podejrzewam, że może być to samo. Podejrzewam także, że to przez masturbację mój penis przyzwyczaił się do stymulacji ręką etc. Czy jeśli odstawię masturbację, będę mógł czerpać pełną przyjemność z seksu oralnego jak i seksu ogółem?

Dzień dobry.

Twoja autodiagnoza wydaje się być trafna. Uwarunkowanie się na masturbację skutkować może kłopotami we współżyciu, a częstotliwość masturbacji, o jakiej piszesz, wskazuje na jej kompulsywny (nerwicowy) charakter.
Z całą pewnością należałoby ograniczyć praktyki masturbacyjne.

Pozdrawiam.