Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

czy proces gojenia przebiega prawidłowo?

Dzień dobry, Tydzień temu miałam wypadek motocyklowy w Wietnamie. Rana została oczyszczona, przyjmowałam antybiotyk Ramoclav, leki przeciwbólowe i dostałam szczepionkę na tężec. Rany nie były głębokie ale dosyć poważnie zdarła się skóra na udzie, kolanie i łokciu. Cały czas sączy się ropa, która ma nieprzyjemny zapach, a ból nie ustaje. Myślałam że jest to proces gojenia, ale czy powinno to trwać tak długo? Rany codziennie przemywam antyseptykiem i zakładam opatrunek. Dzisiaj byłam w aptece i po raz kolejny dostałam antybiotyk Ciprofloxacin i Panadol. Czy tak przebiega proces gojenia czy trwa to zbyt długo i powinnam znaleźć dobrego lekarza?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Postępowanie przeciwbólowe po operacji

Rany doznane w warunkach środowiskowych mogą goić się w utrudniony i powolny sposób. Nie obowiązuje tu zasada określonego terminu do zdjęcia szwów (jak po zabiegach planowych).
Jeśli już doszło do ropienia - należy być pod ścisłą i regularną kontrolą poradni, aby prawidłowo postępować z raną. Samo przyjmowanie farmaceutyków może nie być optymalnym rozwiązanie. W to miejsce należałoby dobrać prawidłowo opatrunki.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy