Czy prolaktyna źle działa na zarodek po transferze?

Witam, mam problem z prolaktyną. Przez parę lat brałam bromergon, Pół roku temu robiłam badanie i lekarz nie kazał brać, nic, wynik był taki 284mlU/l[40-530]po 60 min.6084mlU/l w piątym dniu cyklu. Teraz chce powtórzyć. Leczę się na niepłodność, czy prolaktyna źle działa na zarodek po transferze? Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam
Warto powtórzyć wyniki, zwłaszcza wykonać test z metoklopramidem.

Prolaktyna wpływa na wydzielanie  innych hormonów ( m.in. LH, FSH) przez przysadkę. Poziom LH i FSH jest zwykle prawidłowy lub nieznacznie tylko obniżony, ale często maleje częstość i wielkość impulsów ich wydzielania. W szczególności pik LH w okresie okołoowulacyjnym może być zbyt słaby by wywołać owulację – stąd cykle bezowulacyjne.
Poza tym prolaktyna prawdopodobnie działa  bezpośrednio na gonady, powodując zmniejszenie wydzielania progesteronu u kobiet (niewydolność ciałka żółtego i niemożność utrzymania ciąży).

Pozdrawiam