Czy proteza częściowa wyjmowania nie przeszkadza w leczeniu ortodontycznym?

Witam, Mam usunięte obie górne jedynki. Chce podjąć się założenia aparatu stałego ortodontycznego celem zamontowania implantów lub mostu. Czytałam ze proteza częściowa wyjmowania nie przeszkadza w leczeniu ortodontyczny? Jak to wyglada? Nie wyobrażam sobie funkcjonowania w nakładach które w każdej chwili mogą się odkleić... proszę o podpowiedz

Metodę i plan leczenia ortodontycznego omawia lekarz z pacjentem na wizycie po dokładnej analizie warunków.Ruchome uzupełnienie nie jest przeszkodą w leczeniu ortodontycznym.

Leczenie ortodontyczne może być również przeprowadzone u pacjentów noszących częściowe protezy. Choć przyznam rację, że sprawia trochę więcej trudności i lekarzowi i pacjentowi. Lekarz ortodonta musi zadbać, by naklejone zamki nie kolidowały z elementami protezy. Pacjent musi się nauczyć tak zdejmować i zakładać protezę, by nie uszkadzać aparatu. Nie zawsze udaje się to osiągnąć i istnieją przypadki, w których trzeba z aparatu zrezygnować.