Czy przed odbudową zęba powinien być usunięty kamień nazębny?

Witam. Lekarz odbudował mi ząb po leczeniu kanałowym kompozytem na włóknie szklanym. Czy przed odbudową powinien usunąć z tego zęba kamień i osad nazębny, który się znajdował u mnie w trakcie leczenia na wszystkich zębach. Dentysta wyleczył ząb, odbudował i nic o kamieniu nazębnym nie wspomniał a mnie nurtuje to pytanie.

Jeżeli ma Pani zastrzeżenia do wykonanej rekonstrukcji należy o tym poinformować lekarza względnie zgłosić się na konsultację w wybranym gabinecie.