Czy przełożenie wizyty u osoby po poszerzeniu kanałów może być groźne dla zdrowia?

Witam, szukam pomocy miesiąc temu mialam poszerzone kanały i zaaplikowane "lekarstwo" lecz przgapiłam wizytę i dopiero przedwczoraj byłam na wizycie, stary opatrunek został wyjęty lecz dentysta poinformował mnie, że opatrunek byl za długo i trzeba zaaplikować nowy z silniejszą substancją. Ząb obecnie jest tkliwy i boli przy mocniejszym przygryzieniu, czy dzieje sie coś niedobrego z tym zębem wizytę mam dopiero w przyszłym tygodniu boje się że wdał się stan zapalny. Proszę o pomoc

Witam,
jeśli ząb daje dolegliwości bólowe przy nagryzaniu czy opukiwaniu, może to sugerować, że rozwinęła się zmiana okołowierzchołkowa wokół wierzchołka korzenia. Założony przez lekarza stomatologa opatrunek ma zadziałać od strony korzeni na te zmiany wokół korzenia. Niestety często zdarza się, że nie od razu założony środek działa od razu po aplikacji.
Jeśli niepokoi się Pani bolesnością zęba, proponuję skonsultować się z lekarzem prowadzącym wcześniej, przed umówioną wizytą.
Pozdrawiam