Czy przepukliny można dostać po trzech miesiącach fizycznej pracy?

Czy przepukliny można dostać po 3 miesiącach fizycznej pracy - ciezary do 28kg czy to raczej przeciążenie? RTG wykazało zwęzenie tarczy miedzy kregowej l5 s1, plecy bola od miesiaca.....czekam na rezonans... ile moze bolec? Bardzo sie stresuje i boje sie ze bedzie bolec juz do konca zycia.... dostalem nerwicy z tego powodu, po nocach nie moge spac.....

Dzień dobry. W odpowiedzi na pana pytanie. Owszem przepuklina może powstać po 3 miesiącach fizycznej pracy. Szczególnie jeśli była nieergonomiczna pozycja podczas pracy. Ból kręgosłupa po dokładnej diagnozie można oczywiście wyleczyć rehabilitacją i wykonywaniem ćwiczeń wzmacniając mięśnie przykręgosłupowe i głęboki mięśnie brzucha, które stabilizują pozycję kręgosłupa. Proszę się zgłosić do fizjoterapeuty, który obejrzy badania i zbada Pana.
Pozdrawiam, Joanna Palmowska