Czy przerwanie stosowania tabletek antykoncepcyjnych ma jakiś wpływ?

Lekarz ginekolog przepisał mi tabletki antykoncepcyjne. Tydzien temu czyli 26 kwietnia pojawiło się plamienie i wzięłam pierwsza tabletke. Ale to ustało i od poniedziałku nie brałam już kolejnych tabletek. Tydzień później czyli 2 maja dostałam okres - krwawiłam i wieczorem wzięłam znowu tabletkę. I biorę je nadal. Czy jestem chroniona? Mimo ze wezmę 20 tabletek a nie 21? czy to przerwanie brania tabletek ma jakiś wpływ?

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie są to tabletki? niektórzy producenci mają tzw. tabletki zapasowe. konieczny jest kontakt ze swoim ginekologiem.