Czy przez taki kontakt można zarazić się koronawirusem?

Dzień dobry. Dzisiaj wypuściłam mojego psa na podwórko i jakiś pan zaczął glaskac go przez płot. Od razu po tym wzięłam mojego psa do domu( wiele nie myśląc o koronawirusie). Czy jeżeli ten pan był chory to ja teraz mogę zachorowac. Nie umyłam mojego psa, bo mi to wypadło z głowy. Niestety też dotykałam mojej twarzy, po przyniesieniu psa do domu.

Szanowna Pani,

testy, które były wykonywane na zwierzętach domowych nie potwierdzają przenoszenia wirusa SARS-CoV-2 koronawirusa wywołującego COVID19, zachęcam do poczytania https://twojezdrowie.rmf24.pl/choroby/koronawirus-covid-19/news-czy-zwierzeta-przenosza-koronawirusa,nId,4406058. Naukowcy informują, że zwierzęta nie są zagrożeniem dla swoich właścicieli, nawet w przypadku, kiedy zetkną się z zakażonym człowiekiem, w związku z tym - w tej sytuacji, którą Pani opisuje nie ma możliwości przenoszenia patogenu, ponieważ się nie namnaża, zachęcam do poczytania; https://www.gov.pl/web/koronawirus/czy-zwierzeta-przenosza-koronawirusa-rusza-akcja-posluchaj-naukowca-ktora-walczy-z-fake-newsami.
Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś