Czy przeźroczysta sperma może zapładniać?

Witam serdecznie. Mam pytanie: mój narzeczony ma 21 lat i ma bardzo przeźroczystą spermę - czy to normalne? Proszę o odpowiedź, dziękuję z góry.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przezroczyste zabarwienie nasienia może oznaczać, że znajduje się w nim mała ilość plemników. Taka sytuacja ma miejsce niedługo po stosunku (a także po masturbacji) i jest zjawiskiem całkowicie normalnym. Jeśli jednak nasienie zawsze miało taki kolor lub ma także po okresie abstynencji seksualnej, być może warto byłoby odwiedzić urologa, który zleci badanie nasienia.