Czy przy bólach kolan można stosować dodatkowe leki?

Witam, lekarz ortopeda po wizycie przepisał mi na ból w kolanie 1xdziennie biofenac rano 1xdziennie arthryl po obiedzie. W obrazie USG brak płynu czy poważnych uszkodzeń. Dzisiaj już 5 dzień przyjmowania Biofenac a ból nie ustępuje. Staram się unikać nadmiernego obciążenia tego kolana ale mając niepełnosprawne dziecko nie jest to w 100% możliwe. Jak długo może potrwać abym zaczęła odczuwać ulgę? Oraz czy przy stosowaniu Biofenac mogę zastosować coś jeszcze na bóle miesiączkowe? Paracetamol i nospa na mnie w tym przypadku nie działają

Jeśli nie wyszły uszkodzenia w badaniu USG to problemem może być przeciążenie kolana spowodowane jego nadmiernym obciążaniem lub dysbalans mięśniowy który należy przywrócić. Leki w tym przypadku mogą tylko zmniejszać ból a nie uswać przyczynę. Warto udać się do dobrego fizjo, napewno coś poradzi, Zwykłe rozciąganie mieśnie już może przynieść ulgę. Ulga o lekach powinna byc w miare szybka, jeśli tak nie jest to warto to jeszcze raz zbadać. Nie napisała Pani gdzie i jak boli kolano wiec przyczyn bólu może być bardzo dużo. W sprawie łączenia leków warto skotaktować się z lekarzem, który Panią badał i przepisał lek. Wspominała Pani, że zajmuje się niepełnosprawnym dzieciem - warto skonsultować to z fizjo aby sprawdził jak przyjmuje pani pozycje podczas podnoszenia, przenoszenia itp przy dziecku. Bardzo często w swojej praktyce mam przypadki, w których własnie złe przyjmowanie pozycji lub nawyki powodują problemy bólowe w różnych stawak- w tym również stawac kolanowych Pozdrawiam Łukasz Kłos