Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy przy chorobie afektywnej dwubiegunowej mogę pracować jako lekarz?

Witam mam takie pytanie otóż zdjagnozowano u mnie chorobę afektywoną dwubieguniwą od ponad roku jestem w remisji. Od dziecka chciałam być lekarzem i teraz nie wiem czy w ogóle opłaca mi się isc na studia medyczne, czy będę miała możliwość pracowania w zawodzie i czy lekarz medycyny pracy się zgodzi i czy jakbym miała grupę inwalidzką to czy to tez nie byłoby problemem.
KOBIETA, 21 LAT 8 miesięcy temu

Zdrowie kręgosłupa a krzesło w pracy - jakie powinno być?

Tomasz Chomiuk, fizjoterapeuta mówi o tym, jakie krzesła najlepiej sprawdzą się u ludzi, którzy wykonują pracę siedzącą. Krzesła, na których nasz miednica ma szansę się poruszać. Jeśli mamy możliwość wstać w trakcie pracy, np. podczas rozmowy telefonicznej, wykorzystajmy ją. Przerwy w siedzeniu na pewno posłużą naszemu kręgosłupowi.

Witam! Osobiście znam wielu lekarzy cierpiących na tę chorobę, jednak u większości ujawniły się objawy już w trakcie pracy. Choroba ta polega na tym, że pomiędzy fazami jest tzw. lucidum intervallum, czyli okres bezobjawowy. Może to trwać nawet latami. Czyli jest to "pełnia zdrowia". Jeżeli w leczeniu będą stosowane stabilizatory nastroju i napędu, to można utrzymać nawet latami okres bezobjawowy. Jeżeli nasilenie zaburzeń uniemożliwia pracę, to uniemożliwi także na innych stanowiskach. Zresztą są zwolnienia lekarskie, ograniczenie ilości godzin i wiele innych. Moim zdaniem wyłączenia mogą dotyczyć specjalności zabiegowych, samodzielnego dyżurowania itp. Można także zajmować się dziedzinami medycyny bez kontaktu z pacjentami. Pozdrawiam W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy