Choroba afektywna dwubiegunowa u matki narzeczonego

Matka mojego nażeczonego ma zespół afektywny dwubiegunowy, jest też alkoholiczką. Gdy odbierano jej prawa rodzicielskie do najmłodszej córki jest napisane, że wystąpują u niej objawy i przypuszcza się tę chorobę, ale to nie jest jakoś prawnie potwierdzone. Aktualnie, po raz kolejny ma ona okres manii i robi straszne rzeczy... Choroba objawiła się u niej gdy została skierowana na przymusowe leczenie jako alkoholik. Nie mamy już do niej siły, co robić? Jak załatwić jej przymusowe leczenie i pomóc?

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam, niestety jeśli Pani tesciowa ma ta chorobe, to w leczeniu najczestrzym problemem jest to, że pacjent nie chce brac lekow-chociaz musi juz do konca życia. Nie zajmowalabym sie leczeniem alkoholizmu, bo moze byc on skutkiem wlasnie tej choroby. w depresji, ktora subiektywnie przezywana jest jako ciezsza niz zwykle, i ktora jkak sie pojawi od razu jest gleboka-łatwo sobie siegamy po rozne srodki zeby poczuc sie lepiej.
Jeśli znajdziecie dobrego terapeute CBT to jego zadaniem i pacjenta bedzie identyfikacja czynnikow wyzwalajacych manie i depresje oraz praca nad koniecznoscia zazywania lekow. Dazymy do wprowadzenia pacjenta w stan remisji.
Pacjenci z ta choroba potrafia cieszyc sie życiem, wiem z doswiadczenia:)
Pozdrawiam!

leczenie przymusowe to złożony problem, celowy dobry psychiatra, np w Szczecinie są tacy co do domu przybywają