Czy przy chorobie Hasimoto można schudnąć stosując dietę bezglutenową?

czy przy chorobie hasimoto można schudnąć stosując dietę bezglutenową bo ja mam problem ze schudnięciem dodam że mam wycięte jajniki i insulinozależność

Witam,

jeśli ma Pani nietolerancję glutenu to jego wyłączenie może pomóc w schudnięciu. Jeśli jednak nie ma Pani nietolerancji to nie liczyłabym tu na łatwiejsze odchudzanie.

Zachęcam do zrobienia testów na opóźnione reakcje nietolerancji pokarmowych. To one wykażą co powinna Pani wykluczyć z diety, aby się lepiej poczuć.

Pozdrawiam
Ewa Ceborska
http://food-diet.pl/

Rzeczywiście przy Hasimoto są podstawy do włączenia diety bezglutenowej (też bezlaktozowej), jednak nie warto tego robić na własną rękę gdyż można sobie zaszkodzić tym bardziej przy występującej insulinooporności. Trzeba by się przyjrzeć całodziennemu menu, a także włączyć umiarkowaną aktywność fizyczną. Jeśli jest możliwość to warto również zrobić testy na nietolerancje pokarmową, badanie mikroflory jelitowej. Polecam Pani książkę. http://www.tarczycahashimoto.pl/ksi261380ka.html