Czy przy endometriozie potrzebna będzie operacja?

Witam mam 34 lata i stwierdzona endometrioze.cierpie na powracajace torbiele.2 lata temu wyłuszczyli mi torbiela 4 cm.z prawego jajnika.teraz ma powturke z rozrywki sa na 2 jajnikach wielkisci 5 cm.zrobilam badania ca125 12.0 HR4 72% Roma15,90%.co mam robic?operacjia jajników?mam 2 dzieci nie planuje juz wiecej.nie moge brac hormonów bo jestem po udarze.pomocy

Lek. Michał Lenard

Sugeruję wizytę u ginekologa, który Panią zbada, zleci badania dodatkowe i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!